A mai gyakorlat az, hogy a nap folyamán néhányszor vegyünk 5 mély lélegzetet, és mondjunk köszönetet, mikor kifújjuk a levegőt. Közben becsukhatjuk a szemünket, elképzelhetjük, ahogy az oxigén feltölti sejtjeinket. Próbáljuk meg a gyakorlatot elvégezni szabad levegőn, de valójában bárhol megtehetjük…utcán, otthon, vendégségben, munkahelyen.
Rengeteg ősi kultúra és vallás szolgálja az elemeket, a vízről már esett szó, jöjjön ma a levegő. Lélegezni természetes, nem tudnánk nélküle élni, mégis a mozdulatsor annyira hétköznapi, hogy nem igazán tulajdonítunk jelentőséget neki.
A körülöttünk lévő környezet, és Föld úgy lett megalkotva, hogy biztosítsa számunkra az életet, mégis kevesen vagyunk, akit ezért hálát adnak. Mindegy hol élünk, mindegy hogy a levegő szennyezett-e, az oxigén életünk egyik legfontosabb eleme, ám mi nem vesszük észre ezt a napok rohanásában. Ha képesek vagyunk hálásnak lenni a levegőért melyet beszívunk, az azt jelenti, hogy túlléptünk önmagunkon, és látjuk a “nagy művet”, megértjük az Univerzum tökéletességét, és ez olyan energiával tölt fel minket, melyhez nincsen hasonló.
A káros stressz (és következményei) ellen egyik legjobb védekezési eszközünk a légzés, ami mindig rendelkezésre áll, és egész életünkre hasznos útravaló. Semmi akadálya annak, hogy a légzés szakértőivé váljunk, és másokon is segítsünk, ha látjuk, hogy kezdik elveszíteni a kontrollt. Hoztam nektek pluszban a Varázslat mellé 2 sorozatot, amelyek jól jöhetnek a nehéz pillanatokban.
1. gyakorlat:
Álljunk egyenesen! Eresszük le a vállunkat, húzzuk ki magunkat! 7 ütemen keresztül szívjuk be a levegőt az orrunkon, majd 7 ütemen keresztül tartsuk benn. További 7 ütemen keresztül lassan fújjuk ki a szánkon, és a végén 7 ütemig tartsuk magunkat a levegőtlenség állapotában. (Nyugodj meg, nem fogsz megfulladni…) Ezt a gyakorlatsort ismételd meg 7x.
2. gyakorlat:
Üljünk le egy székre, vagy feküdjünk le egy ágyra. Lassan szívjuk be a levegőt az orrunkon, és közben számoljunk el ötig. A szánkon keresztül engedjük ki a levegőt, és számoljunk nyolcig. Ismételjük ezt a ritmust 5-10 percen keresztül.Még hatékonyabb, ha belégzéskor inkább előre toljuk a hasunkat, és a vállunkat nem engedjük megemelkedni. Így a tüdőnk jobban telítődik, és több elhasznált levegőt tudunk kiereszteni. Ha több percig sikerül folytatnunk a gyakorlatot, az már a meditáció előszobája. Kilégzéskor összeszűkíthetjük a torkunkat, sziszegő hangot hallatva – ez a jógából kölcsönzött technika még több feszültséget segít levezetni.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: